Leukerbad is een gezellig dorpje gelegen op 1411 meter hoogte in het kanton Wallis. Het heeft en autovrije dorpskern. Het plaatsje is ideaal voor een familie-, wintersport- en wellnessvakantie. Door zijn warmwaterbronnen wordt Leukerbad ook wel een badplaats genoemd. Dagelijks vloeit er rond 3,9 miljoen liter, 51 graden heet water naar de binnen- en buitenbaden van Leukerbad. Deze warmwaterbronnen versnelden de toeristische ontwikkeling van Leukerbad tot het grootste oord met thermen en wellness-voorzieningen van Zwitserland.
Tegenwoordig horen naast een medisch revalidatiecentrum tal van openbare thermen tot het aanbod van het vakantieoord. Skiërs in de winter of wandelaars in de zomer, er zijn nauwelijks mensen die de gelegenheid voorbij laten gaan om na de sportieve activiteiten bij te komen in het water. De overdekte Sportarena biedt in ieder jaargetijde weersbestendige indoorsportmogelijkheden. Leukerbad is een mooi, gezellig plaatsje met een breed aanbod aan accommodaties. U kunt kiezen uit hotels, pensions, appartementen, rustieke chalets of behaaglijke vakantiehuizen.
Tegenwoordig kun je je als wintersporter uitleven op de in totaal 50 kilometer pistes bij de Gemmipass en op de flanken van de Torrenthorn.Voor kinderen is er een eigen skigebied met kinderopvang. Het dorp is ook onderscheiden met het het keurmerk “Familien Wilkommen”. Er wordt dan ook veel voor kinderen gedaan zoals kinderskiën, fakkelafdalingen, pizza bakken, kaarsen maken, baby- en kinderzwemmen en nog veel meer. |