|
ALPENWEER: Weer wat sneeuw onderweg naar de Alpen
|
|
Geschreven door Familieski
|
|
woensdag 18 november 2009 20:53 |
|
Mogelijk is de titel van dit bericht iets te hoopgevend. De komende dagen staan in het teken van rustig hogedrukweer met veel zon en te hoge temperaturen. Vooral maandag zorgt de passage van een koufront voor wat sneeuw boven de 1300 - 1800 meter. Niet echt om over naar huis te schrijven dus, maar op dit moment het enige om (voorlopig) naar uit te kijken.
Zonnig Het hogedrukgebied boven de Middellandse Zee breidt zich de komende nog iets verder naar het noorden uit. Dit zorgt voor rustig en zonnig weer in de Alpen waar het tot en met zaterdag gewoon heerlijk toeven zijn. Buiten wat sluierwolken op zaterdag heeft de zon de komende dagen de hoofdrol en met een aanhoudende zuidwestelijke stroming is de kou ver te zoeken. De nul-gradengrens schommelt ergens in de buurt van de 3000 meter.
Sneeuw Waarschijnlijk trekt er dan vanaf zondag laat in de middag van westen uit een koufront over de Alpen. Hierdoor zullen de termperaturen even flink dalen en stijgen de kansen op wat sneeuw. Zie ook de temperatuurdip in de ensembleverwachting onderaan deze pagina. De sneeuwgrens ligt eigenlijk net te hoog (rond de 1600 - 1800 meter in de Franse Alpen en rond de 1300 - 1600 rondom het Arlbergmassief) om echt vrolijk van te worden en de hoeveelheden zullen ook niet zijn om over naar huis te schrijven (max. 10 - 15 cm), maar eindelijk weer eens wat sneeuwvlokken op de webcams. Hieronder een afbeelding van Snow Forecast met de verwachte sneeuw van vooral zondagnacht en maandag.

Waar blijft de winter? Voor wat betreft de lange termijn geven de verschillende modellen nog geen zekerheid. Wel lijken de koude oplossing van de verschillende ensembles rond begin december steeds meer de overhand te krijgen. We moeten november dus gewoon nog even rustig uitzitten en heerlijk wegdromen over de wintersport die voor ons ligt.
Om af te sluiten nog een een ensembleverwachting voor het Salzburgerland in Oostenrijk. Goed is te zien dat de temperaturen op zondag flink naar beneden gaan. Vanaf dinsdag liggen alle ensembles echter weer boven het gemiddelde. Vanaf 1 december komen de meeste ensembles met koudere oplossingen, maar is de onzekerheid nog vrij groot.

Graag jullie feedback Ik zou graag van jullie willen horen wat jullie van de berichten vinden. Zijn ze compleet of missen jullie nog iets? Alle feedback is welkom en gaan we aan werken... Alvast bedankt!
|