|
ALPENWEER: Oktober eindigt normaal
|
|
Geschreven door Familieski
|
|
donderdag 22 oktober 2009 19:42 |
|
Na de vroege sneeuw aan de noordkant van de Alpen heeft nu ook de zuidkant de eerste sneeuw mogen verwelkomen. De toppen boven de 2000 meter in de zuid Franse Alpen, Zwitserland en de Piemonte in Italië kleurden wit. Maar de echte winter zal hier nog moeten beginnen. Oktober eindigt echter met temperaturen rond of iets boven het gemiddelde in de Alpenlanden en het zal voor de skigebieden nog even wachten worden op de volgende aanval van de winter.
Zuidkant nu ook wat sneeuw De winter heeft zich ook even laten gelden in de de zuid Franse Alpen, de Italiaanse provincies Piemonte en Lombardije en de zuidkant van Zwitserland. Boven grofweg de 1800 - 2200 meter viel ook daar de eerste sneeuw van dit seizoen varierend tussen de 5 - 25 cm. Zie onderstaande afbeelding van Snow-forecast waarop dit mooi te zien is.

Na alle mooie plaatjes uit Oostenrijk nu dan ook het bewijs uit Italië.
 Bardonecchia Piemonte Italië (1800m) Passo Bernina Italië op 2330 meter
Wanneer komt de winter terug? De komende dagen, tenminste tot het eind van oktober, verwacht ik geen nog geen terugkeer van de winter. De Alpen krijgen wat wisselvallig weer met af en toe wat ruimte voor de zon en mogelijk her en der een buitje welke boven de 2100 meter als sneeuw zal vallen. Vanaf begin volgende week komen de Alpen steeds meer onder invloed van een hogedrukgebied welke voor meest droog weer zal zorgen met termperaturen van rond of iets boven normaal.
Het goede nieuws is de kou die zich steeds meer in het noorden en in Siberië ontwikkeld. Mogelijk dat er vanaf begin november een aanvoer van deze kou richting de Alpen op gang wordt gebracht. Een en ander is nog wel erg onzeker en is afhankelijk van de positie van een zich nog te ontwikkelen hogedrukgebied boven Scandinavië. De positie van dit hoog zal bepalen of de kou over de Alpen trekt of dat de kachel in de Balkan (ten oosten van de Alpen) wat opgestookt zal moeten worden. Hoe dan ook zal deze kou droge lucht met zich mee brengen omdat er weinig vocht kan worden opgepikt daar de aanvoer voornamelijk over land gaat. Het zal er in ieder geval wel voor zorgen dat de sneeuwkanonnen in de skigebieden hun werk kunnen gaan doen. We houden u op de hoogte.
|